אורטופד ספורט הינו אורטופד העוסק בטיפול השמרני והניתוחי בפציעות ספורט.

פציעות ספורט מהוות גורם חשוב בענפים שונים מקצוענים וחובבים. מגוון הפציעות בספורט רחב. ישנן פציעות כרוניות שנובעות מעומס ממושך על השרירים, מפרקים, גידים וישנן פציעות חריפות הנובעות מחבלה כשברים, קרע ברצועות, קרע שרירים או קרעים בגידים.

אורטופד ספורט מתמחה באבחון הפציעה וכן בהתאמת הטיפול המתאים לסוג הפציעה, אופי הפעילות הספורטיבית וכן אופי הפעילות של הספורטאי - מקצועי, חובב.

לאורטופד ספורט ישנה את ההבנה הרחבה מה המשמעויות של כל טיפול וטיפול על הקריירה או תוכנית האימונים של המטופל הספורטאי וכן יכולת להתאים את הטיפולים כך שאילו ייפגעו באופן הקטן ביותר וההחלמה תהיה מיטבית.

ד"ר עופר זקס: אורטופד ספורט מנתח

ד"ר עופר זקס הינו אורטופד ספורט אשר עוסק במשך שנים רבות בספורט. שחקן כדורסל, ריצה למרחקים ועוד.

את התמחותו בתחום האורטופדיה ביצע ד"ר עופר זקס בבית חולים רמב"ם לאחר מכן ביצע השתלמות באורטופדית ספורט וניתוחי ברכיים בלונדון תחת ד"ר אנדי ווילאמס. במסגרת ההשתלמות נחשף ד"ר עופר זקס לטיפול בספורטאי עלית רבים כדוגמת כדורגלנים מה Premier league באנגליה, שחקני רוגבי, טניס וכן ליווה רופאי קבוצות כדורגל באנגליה על מנת ללמוד את העבודה מול מערכת תובענית של קבוצת כדורגל מקצוענית.

לאחר חזרתו שימש ד"ר עופר זקס כרופא בכיר ביחידת ספורט וברך בבית חולים רמב"ם והחל משנת 2020 מנהל את יחידת הספורט בבית חולים לניאדו. ד"ר עופר זקס שימש כרופא קבוצת מכבי חיפה בכדורסל במשך 5 שנים. בנוסף משמש ד"ר עופר זקס כרופא קבוצות הכדורסל של נתניה במשך שנים רבות וכן יועץ אורטופדי לקבוצת מכבי נתניה בכדורגל.

ד"ר עופר זקס מלווה ומייעץ לקבוצות כדורסל וכדורגל רבות באזור השרון.

במסגרת הטיפול בספורטאים מנסה ד"ר עופר זקס למקסם את הטיפול הלא ניתוחי בספורטאי הפצוע תוך שימוש בטכנולוגיות ושיטות חדשניות ומוכחות ובמידה ונדרש טיפול ניתוחי מבצע ד"ר עופר זקס את הניתוחים בטכניקות והציוד המתקדמים ביותר תוך התאמת סוג הניתוח לפציעה ולענף הספורט בו עוסק המטופל.


לקביעת תורים לד"ר עופר זקס